Msze Św.

w niedziele i święta:
8:00, 9:30, 11:30, 17:00 (zimą), 18:00 (latem)

w dni powszednie:
6:30
(w I piątki dodatkowo 17:00 lub 18:00, w I soboty 7:00)

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
przed Mszą Św.

w niedziele i święta 
w czasie Mszy Św.

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

przez cały tydzień
po nabożeństwach, a także w miarę możliwości w pozostałych godzinach

Więcej informacji

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31. III. 2024 r.

sobota 30.03.2024

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św.: godz. 6.00 – Rezurekcja i godz. 10.00.

  1. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 8.00;  9.30  i 11.30. Taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.
  1. Uroczystości Wielkanocne obchodzi się przez osiem dni – Oktawa. W tych dniach będzie odprawiana Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Według przepisu Kościoła w przypadający w Oktawie Wielkanocnej piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;

czwartek – modlimy się powołania kapłańskie i zakonne,

piątek - Msze św. o godz. 6.30 i 18.00;

sobota – 6.45 nabożeństwo maryjne, o godz. 7.00 Msza św..

  1. W przyszłą niedzielę - 7 kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną a także przed ołtarzem będzie kosz do którego przynosimy zawartość skarbonki: „Jałmużna Wielkopostna”. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie dalsza Adoracja z modlitwą za ojczyznę do sumy.
  1. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w kościele na Mszy św. o godz. 18.00. Zapisy bezpośrednio na kursie.
  1. W wielu polskich miastach mężczyźni gromadzą się w pierwsze soboty miesiąca w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej MĘSKI RÓŻANIEC. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do włączenia się w to dzieło w Białymstoku. Pierwszy taki różaniec odbędzie się w sobotę 6 kwietnia. O godz. 9:00 w bazylice św. Rocha będzie sprawowana Msza św., po niej medytacja pierwszosobotnia, a następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej na Rynek Kościuszki aby odmówić różaniec.
  1. Grupa Ewangelizacyjna – REKOAKCJE zaprasza na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii. W programie min. Fatima, Santiago de Compostela, Lizbona, Porto i wiele innych miejsc kultu religijnego oraz odpoczynek na jednej z tamtejszych plaż. Pielgrzymka odbędzie od 17 do 24 września 2024 r. szczegóły i zapisy na stronie rekoakcje.pl oraz pod nr-m tel. 793 789 347.
  1. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku trwa Nowenna przygotowująca do Święta Miłosierdzia Bożego. Na środę - 3 kwietnia, zaproszony jest nasz dekanat. Zachęcamy do udziału. Dojazd indywidualny. Msza św. z Nowenną o godz. 15.00.
  1. Bóg zapłać ks. Kamilowi za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy:

- Kwiaciarce Marzenie i Grzegorzowi Szubzda, za gratisową pracę w ułożeniu kwiatowego wystroju i prace dekoracyjne.

Bóg zapłać anonimowym ofiarodawcom: za ofiarowane kwiaty do Grobu i Ciemnicy oraz za nową świecę paschalną.

- Marcinowi Lengiewiczowi, Czesławowi i Janowi Dondziłom za techniczną pomoc w ustawieniu Grobu i Ciemnicy, a wszystkim za składane ofiary do puszek na wykonanie wielkanocnego wystroju kościoła.

Wielkie podziękowania asyscie i ministrantom oraz osobom angażującym sie w Liturgię słowa za piękną oprawę Truduum Paschalnego

  1. Niech Zmartwychwstały Pan pozwoli nam doświadczyć swojej obecności między nami, obdarzy błogosławieństwem, potrzebnym zdrowiem i siłami do przeżywania każdego dnia w pogodzie ducha i radości serca.

Szczęść Boże w przeżywaniu danej nam paschalnej radości.


Poprzednie ogłoszenia